top of page

HAKKIMIZDA

Ülkemizde bilirkişilerin birlik ve beraberliği, temsilindeki, sorunlarının çözümündeki kurumsal sivil toplum yapılanmasına bölgesel ve yerel olarak yapılandığımız derneklerimizin daha güçlü bir şekilde temsili, mevzuat hükümleri çerçevesinde Bakanlık, Daire Başkanlığı ve Danışma Kurulu bünyesinde çözüm bekleyen, geleceğe dair planlanan reformlarla saygınlığının ve etkinliğinin arzu edilen normlara kavuşturulması için oluşturulan üst, ilk, tek ve öncü sivil toplum kuruluşu hedefindeyiz.

sedat-urkaya-jpg.jpg

Oluşum Başkanından...

Bilirkişiler olarak çıktığımız yolda adım adım ilerliyoruz önce heyetler oluşturduk sonra sosyal medya hesapları devamında iletişim için mesaj gruplarında bir araya geldik ancak bizler Türkiye Cumhuriyeti'ndeki adaletin tesisinde aldığımız rol gereği bilimsel ve teknik dayanaklar ile hareket eden tespitlerimizi ve cevaplarımızı bu doğrultuda oluşturan kişiler olarak her durumda kanun ve yönetmeliklere sadık kalma bilinci ile hareket ederken bilirkişilerinde temsilinde bilirkişilere yakışır bir sistem ve kurumsallık ile hareket etme sorumluluğunda olduğumuzdan öncelikle kendi bölgelerimizde bilirkişi derneklerimizi kurarak ortak akıl ile hareket etmeye başladık. 

 

Şimdi ise bu amaçla sivil toplum kuruluşları olarak Bilirkişiler için en uygun ve en yüksek temsil mercii olabilecek STK için Bilirkişiler Federasyonunu kurmak, meslek örgütü değil kamu faaliyeti yürüten Bilirkişilerimizin oluşturduğu farklı meslek gruplarını bir araya getirerek Kamu Görevi bilinciyle yol haritalarımızı oluşturarak ve tüm illerde teşkilatlanmak için çalışıyoruz.

Sedat URKAYA 

Tüm Bilirkişi Dernekleri Federasyonu ve

Samsun Bölge Bilirkişiler Derneği 

Yönetim Kurulu Başkanı 

Tam Kadro 

Tam Bir Ekip Çalışması

Tüm Derneklerimiz ve üyelerimizle birlikte ortak amaç, vizyon, misyon ve hedeflerimiz dahilinde tüm inancımızla çalışma ve üretme gayretiyle birlikteyiz. Tüm Bilirkişi sivil toplum kuruluşlarının tek çatı altında birleşerek güçlü bir STK yolunda hedeflerimizi bir bir gerçekleştiriyoruz. 

Tüm Türkiye'de

İl ve Bölge Dernekleri ile işbirliği içerisin de, oluşturacağımız İl Temsilciliklerimizle 81'de  yapılanma sürecini tamamlamak arzusundayız.

Delegelerimizle birlikte 180 kişilik kurumsal temsil kadrosunda sizde yer almak istemez misiniz? 

Katılımlarınız STK yolunda daima değerlidir.

 

#bizbirliktegucluyuz

ortakk.jpg

Kurucular Kurulumuz

serdinc_arisoy_edited.jpg

Erdinç ARISOY

Sigortacı 

Ankara Bölge Anadolu

Bilirkişiler Derneği 

Yönetim Kurulu Başkanı

sedat-urkaya-jpg.jpg

Sedat URKAYA

Sigorta Eksperi 

Samsun Bölge 

Bilirkişiler Derneği 

Yönetim Kurulu Başkanı

trabzon_edited.jpg

Osman Kenan AKSOY

S.M.M.M.

Bağımsız Denetçi 

Trabzon 

Bilirkişiler Derneği 

Yönetim Kurulu Başkanı

batman_edited.jpg

Zerrin DELEN

S.M.M.M.

Batman

Bilirkişiler Derneği 

Yönetim Kurulu Başkanı

corum_edited_edited.jpg

İbrahim AHISHALI

S.M.M.M.

Çorum Hitit 

Bilirkişiler Derneği 

Yönetim Kurulu Başkanı

bottom of page