top of page

Niksar'da Kariyer Günleri

Niksar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde düzenlenen kariyer programına Sedat Urkaya, konuşmacı olarak katıldı. Niksar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Kariyer Günleri Konuğu Sedat Urkaya idi.
05 Mart 2020 tarihinde Kariyer Günleri Etkinliği kapsamında Niksar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1980 yılı mezunu, Kara Taşıtları Uzmanı Sigorta Eksperi, Türkiye Eksperler Derneği Üyesi, BOSTEK Samsun Yönetim Kurulu Üyesi ve Samsun Bölge Bilirkişiler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Urkaya konuk oldu.


12. Sınıflar ve Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı öğrencileri ile bir araya gelen Sedat Urkaya, yaklaşık bir saat süren programda öncelikle 40 yıl önce mezun olduğu okulda olmaktan çok mutlu olduğunu ve bunu her yerde dile getirdiğini söyleyerek konuşmasına başladı.


Kısaca hayat hikayesini ve iş hayatını anlatarak hayatta kırılma noktalarının olduğunu, bu kırılma noktalarını doğru değerlendirerek doğruluk, güven ve ahlaklı çalışarak başarı basamaklarını tırmandığını ve bu seviyelere geldiğini anlattı.


Kendi iş alanı olan sigorta eksperliği(bilirkişi) ve otomotiv sektörü hakkında bilgi vererek öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu. Yine nitelikli ara elemanların önemini anlatarak sahada okullu sanatkârlara çok ihtiyaç olduğunu söyleyerek kara araçları konusunda uzman görüşlerini ve mesleki bilgilerini öğrencilere aktardı. Buluşmanın son aşamasında soru-cevap etkinliği düzenlenerek öğrencilerin aklındaki soru işaretleri giderildi.

Haber Kaynağı NİKSAR DANİŞMEND GAZETESİ

2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page